Pożyczka szyta na miarę

Na rynku dostępnych jest wiele form kredytowania. Pieniądze można pożyczać w formie gotówkowej, ale też i „bezgotówkowej” np. poprzez kredyt hipoteczny (w przypadku zakupu nieruchomości) czy też poprzez leasing (w przypadku zakupu samochodów dla firm). Oczywiście banki i różne inne instytucje, niewielkie kwoty chętnie pożyczają do ręki i niemalże od ręki. W przypadku większych sum, konieczne może się okazać poręczenie majątkowe tzw. żyranta (czyli innej osoby) czy też np. zabezpieczenie w postaci hipoteki posiadanej nieruchomości. Nieduże sumy pożyczymy zwykle bez problemu i od ręki.

Warunki kredytowe

Przed zaciągnięciem nawet niedużej pożyczki, warto zastanowić się nad możliwymi wariantami jej spłaty. Szybka pożyczka od ręki (przykład na Wonga.pl) zazwyczaj nie stanowi problemu i takie zobowiązanie jest stosunkowo łatwo spłacić. Może się jednak zdarzyć, że zechcemy taką pożyczkę spłacić wcześniej, dlatego jeszcze przed jej zaciągnięciem warto dopytać doradcę kredytowego o takową możliwość i ewentualne koszty takiej operacji. W przypadku, gdy spłata takiej pożyczki z jakiegoś powodu okaże się trudna, również warto mieć świadomość tego, co w takim przypadku nam grozi (odsetki karne itp.). Warto więc wybierać takie produkty, które przewidują możliwość rozciągnięcia okresu spłaty czy też np. zastosowania okresowej przerwy w spłatach itp.

Kwota

Nawet w przypadku niedużej pożyczki od ręki, warto zastanowić się nad jej wysokością. Dla niektórych niedużą kwotą będzie pięć tysięcy, a dla innych pięćset złotych. Dlatego kwotę pożyczki należy każdorazowo dopasowywać do własnych możliwości finansowych. Nawet jeśli reklama kredytu przedstawia jakąś konkretną kwotę – np. okrągłe dwa tysiące, spokojnie można ją obniżyć do kwoty nam potrzebnej. Jeśli więc potrzebujemy tylko tysiąca pięciuset złotych, to dokładnie o tyle wnioskujmy. Nie warto pożyczać „niepotrzebnych” pieniędzy, bo będą nas najzwyczajniej w świecie po prostu kosztować więcej.

Wolny wybór

Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm i instytucji oferujących tanie pożyczki od ręki. Warto się im dokładniej przyjrzeć i w miarę możliwości korzystać z usług tych, które na rynku są nie od dziś. Przy wyborze odpowiedniego kredytu można też skorzystać z polecenia znajomych lub poszperać trochę w internecie i poczytać opinie klientów. Oczywiście na te ostatnie warto być również trochę wyczulonym, ponieważ płatne opinie w obecnych czasach wcale nie są rzadkością. Przede wszystkim należy zaś pamiętać, że nawet niewielka kwota pożyczona przez firmę, która źle traktuje swoich klientów, może oznaczać dla nas spore utrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.